Jak dobrać kratę pomostową?

Stalowe kraty pomostowe należą do jednych z najczęściej wykorzystywanych elementów konstrukcyjnych, gdyż łączą w sobie lekkość, solidność, a także przystępną cenę. Należy jednak zawsze mieć na uwadze, że mogą one znacznie się różnić, nawet we własnym, zawężonym zakresie. Poszczególne warianty cechują się nieco odmiennymi właściwościami, dlatego, w zależności od ich planowanego zastosowania, konkretny wariant może spisać się lepiej lub gorzej. Jak w takim razie powinno się dobrać kratę pomostową i czym sugerować się przy zakupie?

Parametry krat pomostowych – na co zwrócić szczególną uwagę?

Zastanawiając się nad tym, jakiego typu kraty pomostowe okażą się optymalnym rozwiązaniem, koniecznie trzeba rozważyć ich poszczególne parametry. Z uwagi na to, że są to materiały konstrukcyjne o wyjątkowo szerokim zastosowaniu, wiele z ich właściwości dopasowuje się indywidualnie do konkretnego zlecenia. Kraty Wema wykonywane na specjalne zamówienie to jedna z propozycji, które dla Państwa przygotowaliśmy.

To istotne, aby sprecyzować informacje dotyczące kwestii takich jak:

  • rodzaj krat (zgrzewane, wciskane),
  • zastosowany materiał,
  • podział i wielkość oczek,
  • dodatkowe, specjalne modyfikacje.

Materiały stosowane w produkcji krat WEMA

Niemal wszystkie wykonuje się ze stali nierdzewnej. Jest to standardowy dla budownictwa materiał, powszechnie wykorzystywany nawet przy większych konstrukcjach. Nie wszystkie stopy stali posiadają jednak takie same właściwości! W zależności od tego, z jakim otoczeniem będą miały kontakt zamówione kraty, będziemy musieli wybrać pomiędzy wyspecjalizowaną stalą kwasoodporną, a nieco tańszą stalą nierdzewną. Warunki atmosferyczne, kwaśne deszcze, obecność różnego czynników chemicznych i biologicznych mogą mieć ogromny wpływ na trwałość całej konstrukcji – decyzja ta nie może być podejmowana pochopnie!

Dodatkowe modyfikacje krat pomostowych

Jedną z podstawowych modyfikacji, jakimi mogą zostać usprawnione kraty Wema, jest antypoślizgowość. Ma to duże znaczenie w sytuacji, gdy wykorzystuje się je jako stopnie schodów, szczególnie przy konstrukcjach na wysokości, ponieważ znacznie podnoszą one ogólne bezpieczeństwo. Modyfikacja ta jest dość prosta – zazwyczaj po prostu dodaje się specjalną, delikatnie ząbkowaną listwę na krawędziach stopni. Dla jeszcze lepszych efektów warto jednak rozważyć wprowadzenie karbowanej powierzchni na całej powierzchni kraty! Nie jest to związane ze szczególnie podwyższonymi kosztami zamówienia, sprawdza się natomiast przy każdego rodzaju platformie i podeście – najwyższy czas zapoznać się zatem z ofertą naszego sklepu!

SPRZEDAŻ