Na co zwrócić uwagę przy wyborze krat pomostowych

Z uwagi na swoją niezwykłą wszechstronność, kraty pomostowe Wema są bardzo powszechnie wykorzystywane przy wszelakich konstrukcjach i instalacjach, od podestów, poprzez stopnie schodów, aż po ogrodzenia, a nawet regały. Nie jest trudno znaleźć dla nich zastosowanie, lecz należy mieć na uwadze, że występują one w wielu wariantach, które mogą znacznie różnić się swoim zakresem funkcjonalności. Aby być zadowolonym z zakupionego towaru, należy ten zakup dobrze przemyśleć!

Najistotniejsze parametry krat pomostowych

Podczas dokonywania zamówienia, pierwszym krokiem jest dokładne zapoznanie się ze specyfikacją wybranego modelu krat. Informacją, która od razu powinna rzucić się w oczy, są wymiary techniczne, obejmujące:

  • wymiary płaskownika nośnego,
  • wymiary płaskownika poprzecznego,
  • podział oczek kraty,
  • grubość pręta.

Parametry te w bezpośredni sposób przekładają się na faktyczną funkcjonalnością wybranej kraty Wema, gdyż odpowiadają za jej ciężar, maksymalne obciążenie i zakres modyfikacji, które można wprowadzić do ich konstrukcji. Prawidłowo dobrane wymiary to gwarancja trwałości i bezpieczeństwa.

Jak rozpoznać dobry produkt?

Nie wszystko może być określone przy pomocy technicznych parametrów. Kwestie takie jak jakość, precyzja wykonania czy szeroko rozumiana sprawność wybranych krat nie zamyka się w ścisłej specyfikacji. Aby określić, które kraty pomostowe spiszą się bez zarzutów, warto dodatkowo sięgnąć po informacje dotyczące ich producenta. Wysokiej klasy produkt powinien posiadać stosowne atesty i certyfikaty, które potwierdzają, że spełnia on co najmniej satysfakcjonujące standardy. Doświadczony producent nigdy nie stroni od publikowania opinii swoich klientów, którzy często chętnie dzielą się swoimi uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi faktycznego sprawowania się krat w praktyce.

Nie można zapominać także o tym, że jakość i cena niekoniecznie są od siebie zależne. To, że określone kraty pomostowe znajdują się w górnym przedziale cenowym, wcale nie oznacza, że są jakościowo gorsze od swoich tańszych odpowiedników. Tak naprawdę, koszty produkcji krat są w większym stopniu uzależnione od ich nakładu, a także poziomu personalizacji zamówienia, jaki zażyczył sobie klient.

Rzecz jasna, jeśli potrzebuje się wyspecjalizowanych krat do konkretnego celu, a żaden ze standardowych produktów nie do końca wpisuje się w ich charakterystykę, nie ma na co czekać – wystarczy skontaktować się z producentem w celu spersonalizowania zamówienia. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszą ofertą – nawet najbardziej wymagający klient będzie zadowolony!

SPRZEDAŻ