Przykładowe zastosowanie krat Wema

Jako materiały konstrukcyjne, kraty Wema wyróżniają się naprawdę zaskakująco szerokim zastosowaniem. Swoją ogromną popularność zawdzięczają one właśnie dużej uniwersalności, która idzie w parze z niską ceną oraz szybkim procesem produkcji. Połączenie to sprawia, że elementy wykonane z krat wykorzystane mogą być w praktycznie każdym rodzaju budynku.

Gdzie najczęściej wykorzystuje się konstrukcje z krat Wema?

Ogromna wszechstronność krat pomostowych sprawia, że doskonale spisują się jako różne elementy konstrukcyjne. Nie trzeba długo się zastanawiać, aby podać choćby kilka przykładów zastosowań.

Mianowicie, wymienić można tu:

  • Platformy i podesty – prawdopodobnie najbardziej naturalne oczywiste zastosowanie krat pomostowych. Z uwagi na ich stosunkowo niewielki ciężar oraz wytrzymałą konstrukcję, popularnie stosuje się na większych wysokościach, a szczególnie na zewnątrz budynków.
  • Wycieraczki – prawidłowo wykonane kraty Wema mogą funkcjonować także jako wycieraczki. Chociaż może się to wydać pewnym zaskoczeniem, to stanowią one świetny zamiennik dla wycieraczek materiałowych lub gumowych, gdyż są trwalsze i dłużej zachowują funkcjonalność.
  • Schody – jednym z najczęstszych zastosowań krat pomostowych jest wykonywanie stopni. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku podestów, tego typu instalacje rozpowszechniły się z uwagi na swoją lekkość i trwałość, która przekłada się także na ich bezpieczeństwo.
  • Regały – z krat wema można wykonywać także konstrukcje na mniejszą skalę jak półki oraz regały. Są to elementy wyposażenia wykonywane przede wszystkim z myślą o cięższych ładunkach.
  • Ogrodzenia – kraty pomostowe mogą zostać zastosowane także jako alternatywa dla klasycznych ogrodzeń z siatki. Prezentują się one naprawdę dobrze, lecz ich głównym atutem jest duża wytrzymałość, zarówno na czynniki mechaniczne, jak i chemiczne.

Z czego wynika tak duża powszechność krat Wema?

Elementy wykonane z zastosowaniem krat Wema można odszukać w niemal każdym ośrodku pracy, a także w miejscach użytku publicznego. Są one szczególnie popularne przy budynkach większych rozmiarów, w których klatki schodowe ulokowane są na zewnątrz.

Kraty pomostowe wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością i tolerancją na ciężkie warunki. Zachowują one w pełni funkcjonalny stan nawet przy stałym kontakcie z deszczem, wilgocią, zmianami temperatury i znaczną częścią przemysłowych chemikaliów. Co więcej, są łatwe w montażu i przy ewentualnych wymianach. Szeroki zakres tych wyrobów można znaleźć właśnie u nas – zachęcamy więc do skorzystania z naszej oferty!

SPRZEDAŻ