Stopnie schodowe na schody zewnętrzne

Schody zewnętrzne to dość powszechne rozwiązanie, szczególnie w przypadku budynków, przy których ważne jest zaoszczędzenie przestrzeni. Rzecz jasna, chociaż spełniają one dokładnie tę samą funkcję co stopnie schodowe wewnątrz, to nie powinno stosować się w ich przypadku tych samych rozwiązań. Powodów ku temu jest wiele.

Czym kierować się wybierając stopnie schodowe?

Po pierwsze, warto zwrócić rodzaj budynków, wśród których zewnętrzne schody Wema są najpopularniejsze. Są to głównie miejsca pracy, budynki użytku publicznego, duże osiedla mieszkaniowe, czyli takie nieruchomości, które konstruuje się przede wszystkim z myślą o funkcjonalności i stosunkowo niskich kosztach budowy. Stalowa krata nie należy do szczególnie drogich materiałów, pozwalając jednocześnie na łatwy i szybki montaż. Co więcej, tego typu schody są bardzo lekkie, a co najważniejsze bezpieczne i stabilne.

Duże znaczenie ma tutaj także duża wytrzymałość, jaką wyróżniają się schody Wema. Za standard uznaje się tutaj stal nierdzewną, która, jak można się domyślić, jest w stanie znieść o wiele cięższe warunki niż stopnie z kostki lub paneli drewnianych. Trwałość jest niezwykle istotna w przypadku konstrukcji, które są wystawione na działanie opadów atmosferycznych, zmiennych temperatur, zanieczyszczeń oraz kontakt z różnymi, przemysłowymi chemikaliami. Poza tym, stopnie schodowe powinny zachowywać swoją stabilność i funkcjonalność nawet przy wyjątkowo intensywnej eksploatacji, gdyż w bezpośredni sposób przekładają się one na bezpieczeństwo pracowników czy lokatorów budynku.

Z jakiego materiału powinny być wykonane schody zewnętrzne?

To oczywiste, że w konstrukcjach opartych na kratach wema wykorzystuje się przede wszystkim stal. Należy jednak mieć na uwadze, że stal występuje pod postacią różnego rodzaju stopów, które cechują się odmiennymi właściwościami.

Stopnie metalowe zazwyczaj wykonywane są z:

  • stali nierdzewnej,
  • stali kwasoodpornej.

O ile standardowa stal nierdzewna jest dość tania i powinna spisać się w większości przypadków, to stop kwasoodporny stanowi konieczność w przypadku cięższych warunków i obecności różnego rodzaju substancji żrących.

Jak zadbać o bezpieczeństwo schodów stalowych?

Aby mieć pewność, że stopnie metalowe nie wiążą się z ryzykiem poślizgnięcia, warto zdecydować się na pewne ich modyfikacje. W tym celu często wprowadza się w ich konstrukcję specjalne listewki o antypoślizgowej powierzchni bądź wprowadza kratę karbowaną. Oferta naszej firmy obejmuje tego typu usprawnienia, zachęcamy zatem do bliższego zapoznania się z ich zakresem!

SPRZEDAŻ